ՊԱՇՏՊԱՆԵԼՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԻՆՔՆԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ, ԻՆՔՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՎ ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅՈՒՆԸ
Ազգային-ժողովրդավարական Բևեռը սույն թվականի փետրվարի 26-ին Վաշինգտոնում կազմակերպում է կարևոր բրիֆինգ՝ «Պաշտպանելով Հայաստանի ինքնիշխանությունը, ինքնությունը և ժառանգությունը» թեմայով, որի ընթացքում կքննարկվի Նիկոլ Փաշինյանի կողմից Հայաստանում վարվող ավտորիտար քաղաքականության վտանգավոր աճը։
Քննարկման խոսնակները ճանաչված փորձագետներ են, ովքեր կանդրադառնան Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու, լրատվամիջոցների և լրագրողների հանդեպ իրականացվող ճնշմանը, ընդդիմախոսներին ձերբակալող և կալանավորող խորհրդային ոճի անվտանգության համակարգի ընդլայնմանը։
Սա հանգեցրել է գերծանրաբեռնված և բռնաճնշումներ կիրառող բանտային համակարգի, կոռուպցիոն դատական համակարգի կողմից օրինականության քայքայմանը, այդ թվում՝ իշխանության քաղաքական հակառակորդների ապօրինի կալանավորմանն ու ազատազրկմանը։
Եթե քաղաքական ճնշումները, միջազգային կրոնական ազատության և մարդու իրավունքների խախտումները չկանխարգելվեն, ապա անկայունությունը վտանգի կենթարկի հենց Հայաստանի գոյությունը։